Praca dla marynarzy

Marynarz kojarzy się z silnym fizycznie i psychicznie mężczyzną, któremu nie straszne nawet silne sztormy i burze. To człowiek opanowany, umiejący radzić sobie w sytuacjach trudnych, wymagających determinacji i nierzadko ogromnej wytrzymałości. Długie, międzykontynentalne rejsy to wielomiesięczny pobyt poza domem. To setki godzin, które spędza się non stop, 24 godziny na dobę wśród tych samych ludzi. To siłą rzeczy też i ludzkie konflikty i waśni, które trzeba umieć zażegnać, by nie stały się bezpośrednią przyczyną zagrożenia dla bezpieczeństwa samego rejsu i pozostałej załogi.

Marynarz szuka pracy

Praca na morzu, jest najczęściej pracą kontraktową. Marynarz angażowany jest na dany rejs, do wykonania określonego zadania. Gdy rejs się kończy, wraca on do domu i najczęściej nie jest zobowiązany do tego, by brać udział w kolejnych rejsach. Gdy jest się chętnym i ma stosowne dokumenty, które pozwalają wejść na pokład w określonym charakterze, można popłynąć – jeśli nie, konieczne jest szukanie innej okazji do zarobienia pieniędzy… i wyrwania się z domu.

Marynarz kojarzy się z silnym fizycznie i psychicznie mężczyzną, któremu nie straszne nawet silne sztormy i burze
Autor zdjęcia: Darren Flinders

Pracę w tej branży oferują przede wszystkim agencje crewingowe (więcej o agencjach tutaj). To za ich pośrednictwem spedytorzy i przedsiębiorcy działający w branży morskiej szukają dla siebie pracowników. Ofert pracy są pogrupowane w zależności od kwalifikacji marynarza i czasu trwania rejsu. Można więc szybko znaleźć interesujące oferty i złożyć na nie swoją aplikację.