Od marzenia po realne działania

Woda jest jednym z żywiołów, który od początku dziejów ludzkości fascynował ludzi. Bezkres oceanów i mórz, pobudza fantazję i chęć zmierzenia się z jego potęgą. W obecnych czasach, gdy postęp technologiczny jest tak duży, nie jest problemem zbudowanie ogromnych okrętów i statków, które miesiącami są w stanie być w podróży między kontynentami. Dla współczesnego człowieka nie ma rzeczy niemożliwych, nie ma również odległości, których nie da się pokonać. Woda, podobnie jak powietrze, nie stanowi żadnej bariery. Mamy urządzenia i narzędzia, które pozwalają nam się postawić w pozycji panów tego świata.

Praca na statku

 

Choć wiele osób marzy o pracy na morzu, niewielu decyduje się, by marzenie takie zrealizować. Tymczasem praca na statku oferty to dziesiątki interesujących ofert pracy na całym świecie. To atrakcyjna pensja i przygoda, której nie zapomni się do końca swojego życia. Do tego, by spróbować swoich sił namawiamy zwłaszcza osoby młode, niemające jeszcze zobowiązań rodzinnych w postaci dzieci i współmałżonka. Rejs nierzadko trwa bowiem kilka miesięcy. To czas, w którym żyje się w innym świecie i w którym funkcjonuje się na zupełnie innych zasadach. Ciężko jest więc komuś, kto tego nie doświadczył, wytłumaczyć to, jak mocne to przeżycie.

Woda jest jednym z żywiołów, który od początku dziejów ludzkości fascynował ludzi
Autor zdjęcia: Jocey K

Dodatkowo, dochodzi do tego możliwość zwiedzenia odległych zakątków świata, których najprawdopodobniej nie miałoby się okazji ujrzeć w normalnym życiu. Nie jest bowiem tak, że załoga non stop przebywa na okręcie. Statek też dobija do portu, gdzie istnieje możliwość zejścia na ląd. To zetknięcie z obcymi kulturami i nierzadko egzotyką. To niewymuskane kurorty turystyczne, stworzone z myślą o zagranicznych turystach, tylko prawdziwe życie mieszkających w danym zakątku świata ludzi. Słowem – trzeba tego doświadczyć na własnej skórze, by naprawdę móc to zrozumieć.