Na co trzeba się przygotować pracując na statku?

Praca na statku posiada zarówno zalety, jak również wady

Praca na statku posiada zarówno zalety, jak również wady. Jest to na tyle specyficzna praca, że nie każdy się do niej nadaje. Decydując się na pracę na morzu trzeba mieć pojęcie odnośnie paru istotnych kwestii.

Ciężka praca

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że praca na statku jest wbrew pozorom bardzo ciężką pracą. Nie tylko trzeba być w miarę silnym, ponieważ często trzeba przenosić różnego rodzaju towary, ale również szybko reagować w czasie różnych sztormów i innych anomalii pogodowych.

Rozłąka z rodziną

W zależności od rodzaju statku i pracy na nim spędza się na morzu bardzo długi okres czasu. Może okazać się tak, że nawet przez parę miesięcy osoba pracująca w ten sposób nie będzie odwiedzać domu rodzinnego. Można więc powiedzieć, że jest to praca, która w jakiś sposób odbija się na relacjach rodzinnych.

Wysokie zarobki

Bez względu na to jaką się pełni funkcję na statku, to i tak zarabia się naprawdę dużo pieniędzy. Oczywiście im bardziej odpowiedzialna funkcja, tym wyższe są zarobki. Ostatecznie jednak nawet osoby, które nie są nikim ważnym na statku zarabiają znacznie więcej, niż mogłyby w tradycyjnej pracy.

Choroba morska

Praca na statku posiada zarówno zalety, jak również wady
Autor zdjęcia: SurfaceWarriors

Osoby cierpiące na chorobę morską zwyczajnie nie poradzą sobie przy pracy na statku. Choroba ta uniemożliwia normalne funkcjonowanie a tym bardziej jakąkolwiek pracę. Ponadto osoby cierpiące na to schorzenie, jeśli się jednak zdecydują na tego typu pracę, to ostatecznie mogą się zamęczyć a z tego już nie można się wycofać, jak zaczął się rejs.

Podsumowując można powiedzieć, że praca na statku posiada wiele zalet ale również wad. Największą zaletą tego typu pracy są wysokie zarobki, które wykraczają poza przeciętne wynagrodzenie. Jeżeli jednak ktoś się zdecyduje na pracę w tym zawodzie, to musi być przygotowany na ciężką pracę i długą rozłąkę z rodziną.