Marzysz o pracy na morzu?

Chcąc podjąć pracę na morzu, trzeba zadbać o to, by posiadać w tym zakresie wymagane wykształcenie, a także, by zdobyć stosowne doświadczenie. Jeśli chodzi o wiedzę, to zdobyć ją można w jednej ze szkół (zarówno średnich, jak i wyższych), bądź też podczas specjalistycznych szkoleń. Gdy poszczycić można się już stosownym dyplomem, należy zadbać o to, by wyrobić sobie książeczkę żeglarską, a także świadectwo młodszego marynarza, bądź też młodszego motorzysty. Konieczne jest jednak w tym celu przejście w Urzędzie Morskim, w wydziale dokumentów żeglarskich między innymi test na narkotyki i alkohol.

Praca z perspektywami

Chcąc podjąć pracę na morzu, trzeba zadbać o to, by posiadać w tym zakresie wymagane wykształcenie, a także, by zdobyć stosowne doświadczenie
Autor zdjęcia: cuxclipper 

Nie jest to jednak tak wiele, by nie uporać się z tymi wymaganymi procedurami. Gdy pomyślnie uda nam się już zdobyć wszystkie dokumenty, można zacząć rozglądać się za pracą. Zaoferować ją mogą agencje crewingowe (takie jak ta np.: http://crewing.portalmorski.pl/), które są pośrednikami pracy w branży morskiej. Istnieją również różne specjalistyczne portale, na których znaleźć można ogłoszenie, które zainteresuje kandydata na marynarza. Można także ogłosić się samemu, licząc na to, że pracodawca zainteresuje się naszą ofertą. Możliwości jest wiele, trzeba tylko spróbować. Biorąc pod uwagę zarobki marynarzy (także tych z niższego szczebla), z pewnością warto. To stabilna, dobrze płatna praca, która pozwala dodatkowo na przeżycie niezapomnianych wrażeń i przygód. Warto połączyć pasję z zarobkowaniem – praca na morzu stanowić może właśnie takie rozwiązanie.